gerda-žemaitė
TV gelbėtoja Gerda Žemaitė: „Pagimdžiusi sūnų, galvojau, viskas, mano gyvenimas baigėsi“
2019-03-03
Rodyti visus
Vizažistė Vaida Juodė „Lengva išpildyti savo svajones, kai šalia turi palaikantį partnerį“

Daugybė žinomų moterų Vaidos rankas ne kartą yra pavadinusios stebuklingomis, o artėjant didžiausioms metų šventėms, jos darbo kalendoriuje nebelieka laisvų dienų. Vaida – ne tik dviejų nuostabių mergyčių mama, ji – profesionali vizažistė, visai neseniai įkūrusi savo vardo grožio studiją „Vaida Juode studio“. Tačiau iki jai tampant mama, moters rankos dažniau lietė ne makiažo paletes, o banknotus. Mat dar prieš keletą metų Vaida dirbo klientų aptarnavimo specialiste banke.

„Nebuvau iš tų, kurios nuo mažų dienų svajoja apie didelę šeimą ir vaikus. Tiesą pasakius, apie juos nepagalvojau, iki kol artima draugė tapo mama. Aplankiusi ją, grįžus namo, vyrui pasakiau, kad noriu vaikų. Net patys nustebom, kaip greitai pavyko. Ir aš su palengvėjimu sutikau žinią apie motinystę. Ne tik dėl to, kad namuose atsiras krykštaujantis mažylis, bet ir dėl to, kad pagaliau turėsiu priežastį išeiti iš darbo“ – „Canywhere“ projektui „Tapusi mama, atradau save“ atvirai pasakoja Vaida Juodė.

Vizažiste dirbanti moteris prisimena, kad jos tėvai jai nuolat primindavo, jog darbą reikia saugoti, net jei jis ir nėra labai mielas širdžiai. Svarbiausia, kad neša pajamas. Todėl ji vis nesiryždavo keisti savo veiklos. Vaikai tarsi suteikė tą galimybę, išlaisvino, leido pagalvoti ką iš tikrųjų norisi veikti gyvenime, kuo dirbti. Juolab, kad vien buvimas namuose su dukrytėmis buvo įnešęs monotoniją į gyvenimą. Pirmoji dukrytė reikalavo daug dėmesio, buvo nerami, o atsiradus antrajai, laiko sau visai nebeliko. Tad jauna moteris pradėjo dairytis veiklos, kuri suteiktų galimybę nors trumpam atitrūkti nuo rutinos ir pakeisti aplinką.

„Nė pati nežinau kaip pasirinkau būtent šią sritį. Nebuvo taip, kad „visada svajojau būti visažiste“, tiesiog kažkaip natūraliai pradėjau ieškotis informacijos apie tai internete, radau kursus, nusprendžiau pabandyti. Pamenu, tada net neturėjau pajamų į juos eiti. Bet apie tai sužinojusi artima draugė, labai palaikė. Sakė – eik, aš tau paskolinsiu, tu tik eik. Toks palaikymas man buvo labai svarbus, tad nebedvejojau ir nuėjau“ – prisimena Vaida.

Antrąjį kartą tokio paties palaikymo moteris sulaukė, kai susirado darbo vietą, kurioje galėtų priiminėti klientes. Draugė paskatino sakydama, kad turi santaupų ir mielai pagelbės draugei siekti savo svajonių. Prie svajonių išsipildymo daug prisidėjo ir Vaidos vyras, kuris ne tik labai palaikė ir nuo pat pradžių mielai liko su dviem mergaitėmis namuose, kai moteris išeidavo dirbti. Bet ir savomis rankomis įrengė žmonai grožio studiją.

„Mano vyras turi minusų, kaip ir kiekvienas žmogus, tačiau man jis – tobulas vyras. Grįžus namo po sunkios darbo dienos, aš namuose randu garuojančią vakarienę. Galiu sau leisti nueiti pasnausti valandėlę. O vyras pasirūpina tiek namais, tiek vaikais, tiek netgi svečiais, jei šie užsuka. Tad esu jam tikrai nuoširdžiai dėkinga, kad jis man sudarė sąlygas siekti savo tikslų. O šalia turint tokį vyrą, juos pasiekti buvo žymiai lengviau“ – su šypsena savo istoriją pabaigia dviejų mergaičių mama, kuri pripažįsta, kad tik tapusi mama, ji pagaliau tapo tuo, kuo norėjo tapti.

 

lt_LTLithuanian