Trynukų-mama-Arūnė-Simanavičienė
Trynukų mama Arūnė Simanavičienė: „Mes visos turim tas pačias 24 valandas, tik nuo mūsų priklauso kaip jas išnaudosim“
2019-03-06
Rūbai maitinančioms Canywhere
Drabužiai žindančioms – prabanga ar būtinybė? I dalis
2021-07-01
Rodyti visus
Jogė ir mitybos specialistė Renata Malina: „Motinystė padeda surasti kryptį savo gyvenimui“

Jogos-instrutorė-Renata-Malina

Renata Baliukevič, sporto pasaulyje geriau žinoma kaip Malina, džiaugiasi, kad jos žiniomis ir įgūdžiais pasitiki žinomos Lietuvos moterys, kurios kreipiasi pagalbos, norėdamos atgauti formas po nėštumo. Tačiau prisimena, kad kelias iki šios dienos pasiekimų – nebuvo lengvas.

„Kai susilaukiau pirmojo vaiko, neturėjau jokio išsilavinimo, apart vidurinio. Tuo metu, iš karto po nepriklausomybės atgavimo, moterims net nebuvo populiaru mąstyti apie aukštąjį išsilavinimą. Aš, baigusi vidurinę, iš karto pradėjau dirbti. Vežiojau lietuvišką gintarą į Lenkiją ir Vokietiją. Ir nors su vyru planavome vaikus, jie gimė iš meilės, tačiau, gimus dukrai, man buvo šokas. Atrodo tik tada supratau, kiek daug pareikalauja motinystė. Man atrodė, kad mano gyvenimas, tiek socialinis, tiek asmeninis, baigėsi.“ – apie pirmuosius motinystės įspūdžius pasakoja Renata, projektui „Tapusi mama, atradau save“.

Tada iš karto nusprendžiau, kad turiu pradėti mokslus, nors net nežinojau, kokius tiksliai – prisimena moteris. Norėjosi tarsi kažkam įrodyti, jog galiu kažką nuveikti, kad galiu įgauti įsilavinimą. Taip nutinka daugeliui moterų, tarsi motinystė tave išsiurbia iš aplinkos, tave izoliuoja, o tu visiems nori kažką įrodyti. Suprasdama kiek daug psichologinių vingių yra tiek moterų, tiek vyrų mąstyme, nusprendė pasirinkti mokslą, kuris tai analizuoja – socialinę psichologiją.

„Pabaigusi šiuos mokslus, ėmiausi kitų – kūno kultūros. Mano visas gyvenimas buvo nuolat susijęs su sportu, buvau pradėjusi vesti treniruotes, tačiau norėjau tapti profesionalia trenere. Tad įgijau įsilavinimą kūno kultūros srityje. O matydama, kaip dažnai žmonės turi mitybos problemų, kovoja su antsvoriu, nusprendžiau pabaigti dar ir trečius mokslus – dietologiją.“ – pasakoja mitybos specialiste ir trenere tapusi Malina.

Moteris prisimena, kad kai dukrai buvo  5 mėnesiai, ji net ryžosi pradėti ne tik mokslus, bet ir darbą. Ir pasidžiaugia, kad visur suspėti jai labai padėjo mama ir vyras. Besistengdama įgyti net tris aukštuosius įsilavinimus, Renata spėjo susilaukti ir antrojo vaikelio. Ir, nors iš šono atrodytų, jog moteris šauniai tvarkėsi su savo gyvenimu, liūdesy ir depresijos požymiai aplankė ir ją.

„Pamenu, sėdžiu su dviem vaikais namuose, sūnelis – vos kelių mėnesių – vartau žurnalą „Žmonės“, o ten – visos moterys tokios gražios, daug pasiekusios, turinčios savo verslus ir karjeras. Dar ir jaunesnės už mane. O aš sėdžiu susiėmusi už galvos ir gailiu savęs – o kas aš? Pati net nežinau kuo noriu būti…“ – sunkius periodus prisimena Renata.

Visą tą periodą ji ieškojo savęs, bandė suprasti kuo nori būti, nes vien buvimas mama – jos netenkino. Prisimindama kaip savo aplinkoje matė daugybę moterų, kurios, tapusios mamomis, pamiršo save ir po truputį  grimzdo į liūdesį, Renata nusprendė, kad jai taip nenutiks. Ir kai antram vaikučiui buvo metukai, Renata tapo profesionale trenere, mitybos specialiste ir džiaugiasi, galėdama padėti kitoms moterims kovoti ne tik su antsvoriu, mitybos problemomis, bet ir būti gera psichologe tuo metu, kai su jomis sportuoja.

„Net ir svorio problemos kartais sutrukdo moterims siekti savų tikslų, atima iš jų pasitikėjimą. Tad man ypatingai džiugu, kad galiu padėti joms įvairiomis prasmėmis – padailinti kūno linijas, susitvarkyti mitybos problemas ir įkvėpti tikėjimą savo jėgomis. O jei mano istorija prie to prisidės, tuomet – iš viso super!” – džiugiai savo pasakojimą projektui pabaigia Renata Malina.