Jogos-instrutorė-Renata-Malina
Jogė ir mitybos specialistė Renata Malina: „Motinystė padeda surasti kryptį savo gyvenimui“
2019-06-20
Rūbai nėštukėms internetu
Ar verta nėštumo metu įsigyti specialius rūbus nėščiosioms?
2022-01-04
Rodyti visus
Drabužiai žindančioms – prabanga ar būtinybė? I dalis

Rūbai maitinančioms Canywhere

Drabužiai žindančioms – prabanga ar būtinybė? I dalis

Viešojoje erdvėje tarp mamų dažnai verda diskusijos – ar verta investuoti ir pirkti drabužius žindančioms. Argumentų ir nuomonių apstu įvairių. Vienos moterys teigia, kad puikiausiai žindė vaikus, pritaikydamos įprastus drabužius, tiesiog pakeldamos juos aukštyn ar plačiau ištempdamos iškirptę. Kitos pasakoja perkančios įprastus drabužius, tiesiog pasirenka tokius, kurie lengvai atsisega – t.y. yra susagstomi ar atsegami užtrauktuku priekyje. Trečios sako, jog žindymo etapas trunka taip neilgai, kad neverta investuoti į specialią aprangą, kurios vėliau nebenešios.

Tačiau mes norime jums papasakoti apie kitą pusę – apie mus ir kitas mamas, kurios ieško drabužių, kurie būtų pritaikyti patogiam mažylio žindymui. Ir kodėl mes pačios nusprendėme kurti drabužius žindančioms.

Kiekvienai sričiai – sava apranga

Kartais pajuokaujame, kad ir maudytis juk galima tiesiog su apatiniais, bet žymiai patogiau – su maudymosi kostiumėliu. Juk jis yra kuriamas taip, kad būtų maksimaliai patogus būtent maudymuisi. Tam parenkamas atitinkamas audinys, modelis, su juo patogu judėti. Taip ir su žindymo drabužiais – galima pritaikyti bet kokį drabužį, jį pakelti, nusmaukti, atsegti. Tačiau kuriant drabužius, kurie yra specialiai pritaikyti žindymui, juos kuriame taip, kad – pirmiausia – būtų patogu. Nereiktų pakėlus už marškinėlių apačios, juos prispaudus smakru ar ranka prilaikyti. Nereiktų tampyti iškirptės, kuri ilgainiui praranda savo išvaizda ir tenka išmesti, nes nešioti tiesiog nebegražu ir neestetiška. Tokiu būdu, ištampomi drabužiai irgi tampa laikini. Tik su jais ne taip patogu žindyti, kaip su specialiai tam pritaikytais.

Subtilus žindymas viešumoje

Reikia pripažinti, kad žindymas yra absoliučiai natūralus procesas ir mama turėtų nevaržoma galėti tai padaryti bet kur ir bet kada. Tačiau savo nuogo kūno atidengimas viešumoje – visai kas kita. Ne visoms moterims malonu kilstelėjus marškinėlius, apnuoginti savo pilvą ar nugarą. O ką jau kalbėti apie šaltuosius sezonus, kurių metu ne tik kad nedrąsu, bet ir šalta sėdėti nuogu pilvu. Žindymui pritaikyti drabužiai kuriami taip, kad būtų lengva prieiti prie krūties, neapnuoginat likusio kūno. Tokiu būdų žindymas subtilus ir malonus gali būti bet kur, neieškant specialios vietos, kurioje nebūtų kitų žmonių ar nebūtų šalta.

Kai nereikia sukti galvos ką rengtis, kad būtų patogu

Ypač pirmaisiais mažylio žindymo mėnesiais, kai jis dar nėra toks stiprus ir savarankiškas, kad pats laikytųsi ir tinkamai paimtų krūtį, mamai reikia maksimalaus patogumo ir lengvo priėjimo prie krūties. Tam, kad galėtų mažyliui padėti krūtį tinkamai apžioti, kad krūtis nebūtų spaudžiama ir nesusidarytų guzai. Kad dėmesį galėtumėte skirti patogiam mažylio, o ne pakelto drabužio laikymui. Tokių drabužių paieškos įprastose parduotuvėse tampa tikru galvos skausmu. Mamos dažnai nusprendžia  geriau laiką leisti namuose, nei sukti galvą ką apsirengti , kad būtų patogu, jei išvykus mažylis užsimanytų valgyti. Specialiai tam pritaikyti drabužiai ne tik, kad atima „galvos skausmą“ – ką čia apsirengti. Bet ir padeda mamai neužsidaryti namuose, tęsti savo socialinį gyvenimą. Nes net ir vienas džemperis ar marškinėliai atneša tiek komforto į kasdienybę, kad to nepabandžius, net negali suprasti.

 

Tęsinys – antroje dalyje…

 

 

lt_LTLithuanian